Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Blandteknik 3386350



*

nr 338 6350


Blandteknik

Lenght: ()


Indien, 47 x 32


Estimate:

300

Sold:

SEK 300

Auction date:

Monday November 29 2004
at 16:00:00


  • Bid history
Time Bidder Bid
24/11 13:39:34 1      Vinnande bud
28/11 18:55:56 1      justering av budtak
29/11 06:39:32 1      justering av budtak


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller asiatisk asien blandteknik indien indisk vattenfärg
  • 6334 MIXED MEDIA
    Acke Ã…slund (1881-1958), Sweden. Signed, dated 194..//
    Present: SEK 300

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:17
  • 6505 MIXED MEDIA
    Kine Eriksson, "Kackel i hönsgården". Signed, mixe..//
    Present: SEK 150

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 19:16
  • 6564 MIXED MEDIA
    unidentified artist. Signed, dated 1896, sleigh ri..//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 19:39
  • 6571 MIXED MEDIA
    Ottilia Adelborg (1855-1936), Sweden. Signed, date..//
    Present: SEK 700

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:21
  • 6565 MIXED MEDIA
    Signerad Roupé, dated Fogdö 1934. Mixed media, Ima..//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:33
  • 6402 MIXED MEDIA
    Silvére Croix. Signed, dated - 61, portrait, mm; 3..//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 19:07




Ladda ner broschyr